FROM THE BLOG

Segwayem po Wrocławiu. Wypożyczalnia coraz bardziej popularna

55c06ab3765c0_o,size,933x0,q,70,h,840cc8

Segway, czyli jednoosobowy pojazd dwukołowy cieszy się coraz większą popularnością. Wypożyczalnia tego sprzętu znajduje się na skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza z ul. Kuźniczą. Pomysłodawca nie narzeka na brak klientów.
– Młodsi wiedzą co to za pojazdy i chcą się przejechać, starsi dopytują jak to działa i też wsiadają. Najstarsza klientka miała 86 lat. Niektórzy zagraniczni turyści opowiadają, że w innych europejskich miastach taka atrakcja jest często spotykana – opowiada Marcin Jędrzejewski.

Cena? Za piętnastominutową przejażdżkę wokół Rynku trzeba zapłacić 25 zł, za 40-minutową na Ostrów Tumski – 50 zł, a za 90-minutową na pokaz fontanny multimedialnej – 100 zł.

Teraz fontanna nie działa, ale wycieczki wrócą gdy tylko zostanie naprawiona i będą się odbywać w weekendy. Możliwe są modyfikacje tras i wycieczki grupowe – wtedy można liczyć na zniżki. Warto się wcześniej umówić, bo każdy przejazd odbywa się w towarzystwie pracownika wypożyczalni.

Segway może rozwinąć prędkość do 20 km/h, na co zezwala policja. Zdaniem Wojciecha Jabłońskiego podróżujący na segwayu są tak samo traktowani jak rolkarze czy miłośnicy hulajnogi. W myśl przepisów są traktowani jak piesi i nie mogą poruszać się po ścieżce dla rowerów.

Zobacz materiał o amerykańskich policjantach, którzy uczą się jeździć na segwayach

Źródło: http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/segwayem-po-wroclawiu-wypozyczalnia-coraz-bardziej,3470827,artgal,t,id,tm.html

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *