FROM THE BLOG

Wrocław: otwarto pierwszą wypożyczalnię segwayów. Cieszy się sporym zainteresowaniem

fb_segway_wroclaw_625

We Wrocławiu ruszyła wypożyczalnia segwayów – dwukołowych pojazdów zasilanych akumulatorem. Działa ona u zbiegu ul. Wita Stwosza i Kuźniczej i od samego początku wzbudza zainteresowanie zarówno mieszkańców miasta, jak i gości.

Segway to model dwukołowego i dwuśladowego niewielkiego pojazdu zasilanego za pomocą wbudowanego akumulatora. Pojazdem tym kieruje się poprzez skręt tułowia w odpowiednią stronę, a za utrzymanie równowagi odpowiada wbudowany żyroskop. Segwaye mogą osiągać prędkość do 20 km/h.

Segway jest stosunkowo nowym wynalazkiem i po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 r. w Stanach Zjednoczonych. Z czasem pojazd zyskiwał na popularności także w innych krajach i coraz częściej można go było spotkać na ulicach miast lub nawet w dużych centrach handlowych czy zakładach pracy.

Od początku sierpnia we Wrocławiu działa pierwsza wypożyczalnia segwayów i powstała u zbiegu ulic Wita Stwosza i Kuźniczej. Sprzęt, jaki oferuje wypożyczalnia, to Ninebot-E, który osiąga maksymalnie prędkość 20 km/h i na pełnej baterii jest w stanie pokonać dystans 20 kilometrów. Chętni na przejażdżkę segwayem mogą skorzystać z trzech tras – dookoła Rynku, na Ostrów Tumski lub pod Halę Stulecia. Koszt tych przejażdżek to kolejno 25, 50 i 100 złotych. Każdy przejazd odbywa się w towarzystwie pracownika wypożyczalni-przewodnika.

- Na życzenie klientów organizujemy także przejazdy innymi trasami, jednak należy wcześniej zadzwonić i umówić się na rezerwację pojazdów. Segwaye budzą spore zainteresowanie przechodniów i część z nich decyduje się na przejażdżkę. Początki wydają się trudne, jednak już po kilku minutach klienci opanowują technikę jazdy – mówią właściciele wypożyczalni.

Wypożyczalnia jest czynna codziennie od godzin przedpołudniowych do 21.00. Jedynymi ograniczeniami do korzystania z segwayów jest wzrost korzystającego – nie może być niższy niż 120 cm, oraz waga – nie może on ważyć więcej niż 110 kg.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Wroclaw-otwarto-pierwsza-wypozyczalnie-segwayow-Cieszy-sie-sporym-zainteresowaniem,wid,17749523,wiadomosc.html?ticaid=1170f9

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *